Nincs időd edzőterembe járni? Így sportolj munka közben!

Pontosan tudjuk milyen az, amikor valaki három műszakban dolgozik, és épp végez az egyikkel – végre hazaér – kezdődik a másik, az otthoni. Elképesztően fárasztó dolog a mindennapok taposó malmában mindenhol helytállni és igenis van, akinek szinte lehetetlen a sportolást beépíteni. Nem leszünk álszentek és nem fogjuk azt sem mondani, hogy „mindenkinek arra van ideje, amire szorít magának”, mert ez egészen egyszerűen nem igaz. Van, hogy egy dolgozó nő egyedül neveli a gyermekét és nagyszülői segítsége sincs, pénze pedig végképp nincs arra, hogy állandó segítséget fogadjon a gyerek mellé. Ebben a helyzetben biztosan kisebb gondja is nagyobb annál, hogy hogyan juthatna el az edzőterembe.

Nekik gyűjtöttünk össze néhány olyan trükköt, amelyekkel kicsit akkor is lehet mozogni, amikor mellett egészen mást csinálunk.

1./ Sétálj! Szerintem ez az egyik legfontosabb jótanács. Ez tényleg annyi áldozatot követel csak, hogy korábban kell elindulni valahova. De ha nem fér bele hogy mondjuk 20 perccel hamarabb induljunk, akkor már az is jó kezdet, ha egy megállóval hamarabb szállunk le a buszról vagy a villamosról munkába menet. Az max 10-15 perc plusz, de a szabad levegőn töltött séta olyan erőt ad a testnek és ami azt illeti az elmének is, mintha egy liter kávét ittunk volna. Séta közben próbáljunk olyan mentális gyakorlatokat végezni, ami a lelki egyensúlyunk javítására is pozitívan hat. Ha az kikapcsol, akkor hallgass zenét vagy podcastot. De van, hogy érdemes csak úgy nézni az embereket, az utcákat, a házakat és elképzelni, vajon milyen élet lehet a falak mögött? Séta közben ne gondolj a munkára, ne görgesd a fejedben a megoldatlan feladatokat, különben a tested ugyan felfrissül, de a lelked egy rakás teherrel érkezik meg a munkahelyedre.

A séta egyébként nemcsak reggel, hanem este is kiváló, a nap levezetéseként. Persze ha rohanni kell a gyerekért az oviba vagy a suliba, akkor ezt tényleg nem lehet megvalósítani, de ha napközben megbeszélésed van, akkor azt szervezheted úgy, hogy összekösd egy kiadós sétával. Ki mondta, hogy egy kávét csak asztal mellett beszélgetve lehet meginni. Az ókori görögök például kifejezetten előnyben részesítették a sétálva oktatást, mert tudták, hogy milyen pozitív hatással van az elme működésére.

2./ Lépcsőzz, ne liftezz! Persze egyedülálló nőként néha elábrándozunk, hogy milyen lenne Richard Gere-el beragadni egy liftbe órákra, de hidd el, ennek annyira kicsi az esélye, hogy ezért igazán lemondhatsz a liftezésről. Lépcsőzz! Jó a szívnek, a vérkeringésnek és a tüdőnek is. Csodás levezető a sétálás végén.

3./ Ha ülőmunkát végzel akkor választ a labdát a szék helyett. Persze ha olyan zseniális munkahelyed van, ahol ergonomikus széket kapsz, akkor minden ok, de félek a legtöbb helyen azért nem ez a helyzet. A labdán való ülés erősíti a hátizmokat, segít a helyes tartásban is.

4./ Mindannyian megengedünk magunknak egy kis tévézést. Persze ma már a „tévézés” mindenkinek mást jelent, de abban azért megegyezik, hogy valamilyen felületen bámulunk valamilyen mozgóképet. Ha hetente csak kétszer váltunk arra, hogy mindeközben tornázzunk is, már hatalmasat léptünk a testmozgás felé.

Aztán ha nagyobb lesz a gyerek és már egyedül jár iskolába, edzésre, akkor minden kicsit könnyebb lesz, vagy másként lesz nehéz. Akkor már tényleg beférhet egy-egy futás vagy edzőterem. De a séta, a lépcsőzés, a lelki kikapcsolás azután is megmaradhat. Ártani nem árthat!

Népszerűek

„Az éjfél előtti alvás duplán számít”

Eljön a pillanat, amikor kikerül a gyermek anya óvó, védő szárnyai alól és bölcsis vagy ovis lesz. „Ha két hétig egyfolytában jártok, már szerencsések...

LEVÉL AZ EXNEK

Tegnap volt egy válóper első felvonása. Nem mondom, hogy könnyű valakinek a szemébe nézni, akiben valaha hittem, akiben valaha bíztam. De egy ilyen tárgyalás...

Baby blues vagy nagy a baj? Ismerd fel!

Csirmaz Luca pszichológussal, a pszicholive.hu oldal írójával, szerkesztőjével, gyakorló szakemberrel beszélgettünk a szülés utáni depresszióról és közben tisztáztunk is néhány fogalmat. Mi az a szülés...

Így kezeld a hisztit!

A gyermek üvölt, a földön fetreng, elvörösödött fejjel sír, csapkod vagy rugdos, kiabál, mindezt naponta akár többször is. A köznyelv ezeket a dühkitöréseket hívja...

Ki mondta, hogy szoptatni könnyű?

Lássuk be, nagyon keveset beszélünk őszintén a szoptatásról. Valahogy a babavárás időszakában nem az a legfontosabb dolgunk, hogy belegondoljunk, utánaolvassunk annak, milyen is lesz...