Csak ne legyen beteg nyaralás alatt!

Mielőtt hosszabb útra indulunk a gyerekkel mindig veszek lázcsillapítót, szájon át beadható infúziós oldatot és még számos hasznos gyógyszert, de elsősorban azért, hogy elijesszem a betegséget. Murphy-törvényeinek szellemében tudjuk, hogy éppen azt a betegséget fogja elkapni, ami ellen nincs nálunk gyógyszer. Így aztán én egy kisebb házipatikát pakolok be. Nem mondom, hogy ez a követendő példa, azt különösen nem, hogy mindenkinek ezt ajánlom, de félek én már ezen nem fogok változtatni. Mint ahogy azon sem, hogy minden utazásomat alaposan megtervezem, különösen amióta a gyerekkel utazunk. Tudom, hogy sokan túl aggódósnak gondolnak ezek alapján, és valószínűleg nem tévednek. De egyfajta szabadság az is, ha tisztában vagyunk a saját tökéletlenségünkkel, ismerjük és együtt élünk ezzel.

Így hát íme néhány – szerintem – hasznos tanács utazás esetére!

Ha belföldre utazunk, akkor kicsit egyszerűbb a helyzet, mert az országban autóval elég hamar haza lehet érni. Manapság arra érdemes csak különösen figyelni, hogy az autó fel legyen tankolva, mert egy lázas, hányó gyerekkel idegesen benzinre vadászni…tudnék jobb időtöltést is a nyárra. A külföldi utaknál azonban más a helyzet.

  • Akár Európában maradunk, akár kimegyünk a kontinensről mindenképpen kössünk biztonsítást és az azzal kapcsolatos összes információt kinyomtatva vigyük magunkkal. Ha ne adj isten kórházba vagy orvoshoz kell menni, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy hosszú percekig kell-e még a kötvényt is keresni.
  • Legyen nálunk házipatika! Ha nem is akkora, mint amekkorát én szoktam vinni, de a lázmérő, lázcsillapító, fájdalomcsillapító és egyéb alapgyógyszerek nagyon fontosak. Indulás előtt érdemes megnézni a lejárati idejüket, nehogy ott derüljön ki, hogy már 3 éve lejárt.
  • A pandémia óta talán nem kell külön szót ejteni róla, de tény, hogy a csoda, amit „alapos kézmosásnak” hívnak sok betegségtől megóvhat minket.
  • Sokan mennek gyerekekkel úgynevezett „all inkluzív” ellátással nyaralni, ami körülbelül azt jelenti, hogy annyit és akkor eszik a gyerek, amikor és amit akar. Ami persze egyfelől szuper, másfelől viszont egyáltalán nem felel meg annak a kívánalomnak, hogy nyáron könnyű, kímélő ételeket fogyasszunk. Érdemes odafigyelni, különösen már nagyobb gyerekeknél, hogy a palacsinta és fagyihegyek mellett megfelelő mennyiségű normális ételt egyen és főként sok vizet igyon.
  • Nem kell ahhoz Európán kívülre menni, hogy tudjuk, milyen fontos a gyümölcsök, zöldségek alapos tisztítása. Inkább nézzenek hülyének, aki Ázsiában,Afrikában ivóvízzel lemossa az egyébként tisztának látszó gyümölcsöt, mint hogy aztán egy helyes egyiptomi kórházban töltsük a nyaralás nagy részét azon izgulva, hogy milyen egyéb betegséget kap el a gyerek a kórházban.
  • Talán a leggyakoribb megbetegedések, amik a nyaraláson előfordulnak, a fejfájás, kiszáradás, napszúrás vagy gyomorrontás. Ha van állandó gyerekorvosunk, akiben megbízunk és aki elérhető telefonon is, akkor célszerű megbeszélni vele, hogy mikor és hova utazunk, mert egyrészt biztos lesz néhány praktikus tanácsa, másrészt megkérhetjük, hogy tegye meg, hogy ha ebben az időszakban hívjuk, akkor felveszi a telefont vagy mihamarabb visszahív, hogy telefonon elmondhassuk mik a tünetek és együtt dönthessük el, hogy van-e valamilyen komolyabb teendő a nyaralás alatt.

Népszerűek

„Az éjfél előtti alvás duplán számít”

Eljön a pillanat, amikor kikerül a gyermek anya óvó, védő szárnyai alól és bölcsis vagy ovis lesz. „Ha két hétig egyfolytában jártok, már szerencsések...

LEVÉL AZ EXNEK

Tegnap volt egy válóper első felvonása. Nem mondom, hogy könnyű valakinek a szemébe nézni, akiben valaha hittem, akiben valaha bíztam. De egy ilyen tárgyalás...

Baby blues vagy nagy a baj? Ismerd fel!

Csirmaz Luca pszichológussal, a pszicholive.hu oldal írójával, szerkesztőjével, gyakorló szakemberrel beszélgettünk a szülés utáni depresszióról és közben tisztáztunk is néhány fogalmat. Mi az a szülés...

Így kezeld a hisztit!

A gyermek üvölt, a földön fetreng, elvörösödött fejjel sír, csapkod vagy rugdos, kiabál, mindezt naponta akár többször is. A köznyelv ezeket a dühkitöréseket hívja...

Ki mondta, hogy szoptatni könnyű?

Lássuk be, nagyon keveset beszélünk őszintén a szoptatásról. Valahogy a babavárás időszakában nem az a legfontosabb dolgunk, hogy belegondoljunk, utánaolvassunk annak, milyen is lesz...